ariahwilliams85 ariahwilliams85
  • 03-04-2020
  • Chemistry
contestada

How many mol of sodium hydroxide are required to make 1.35 L of 2.50 mL solution?

Respuesta :

renata8558
renata8558 renata8558
  • 03-04-2020
3 and a half mL because
Answer Link

Otras preguntas

how does.debate in the senate differ from debate in the house?
How did the alliances that formed in Europe after world war 2 form an "iron curtain" as described by Winston Churchill in a 1946 speech?
What is bigger fraction, 5/6 or 6/7
Use trig to solve for x show work
What's another name for vital signs?
how does the carbon cycle work in the desert
What is the slope of (2,3) , (6,7)
how does.debate in the senate differ from debate in the house?
y varies directly as x. if x=5 when y=12 find x when y=30
If item costs $99.99 with 15% off and I get final price. It then asks me what percentage of savings. How do I get the percentage of savings