tiredxhungry
tiredxhungry tiredxhungry
  • 01-12-2020
  • Business
contestada

You buy a watch that costs $45.50. The tax on the watch is 7.5%. What is the final cost?​

Respuesta :

Lpaper
Lpaper Lpaper
  • 01-12-2020

Answer:

$48.9125

Explanation:

7.5% of 45.50 is 3.4125

3.4135+45.50=48.9125

Answer Link

Otras preguntas

this is for medical detectives
DONT delete my question or else!!! AM i a awful person??
Can someone help me? Im really bad at English ​
Any gîrls here free to talk
pls pls help whoever gets it right gets a crown
Plants store _____ energy in their tissues. A mechanical B heat C light D chemical
9,835/63 what is the answer and what is the remainder
A 40 inch board is to be cut into three pieces so that the second price is 4times as long as the first piece and the third piece is 5 times as long as the first
Determine the solution for 72 = 3(5b − 1). b = 3.5 b = 4.6 b = 5 b = 14.2
What’s the correct answer answer asap for brainlist